Instagram facebook logo Aparat Academy Ravantelegram

نگاهی به اصول صحیح نگهداری از گلها و گیاهان


 نگاهی به اصول صحیح نگهداری از گلها و گیاهان


گل ها و گیاهان نیز مانند هر موجود زنده ای نیازمندی هایی دارند که اگر برآورده نشود، بی شک می پژمرند و نمی توانند سبزی و لطافت را به ما هدیه کنند.

۱) خاک خوب

خاک مناسب برای رشد گیاهان و گل ها، خاکی است که از جهت ساختاری، سست و متخلخل باشد، چرا که تخلخل خاک، خاک را نفوذپذیر کرده و آب، اکسیژن و مواد مغذی که نیاز اصلی گیاه برای رشد و نمو است، در اختیار ریشه قرار می گیرد.

برای بهبود بافت خاک و ایجاد تخلخل در آن، لازم است خاک به خوبی شخم زده شود؛ این کار می تواند با استفاده از بیل (برای باغچه) و بیلچه (برای گلدان یا قوطی های کاشت گل های آپارتمانی) صورت گیرد. به این ترتیب می توان با زیر و رو کردن خاک و خرد کردن بخش هایی از خاک که به صورت کلوخ درآمده اند، خاکی با بافت صاف و یکدست و منافذ بسیار ایجاد کرد.

بهترین شیوه آماده سازی خاک، دوبار شخم زدن است، چرا که در مرتبه نخست خاک زیر و رو شده و کلوخ های آن خرد می شود و در مرتبه دوم، بافت خاک، به بافت مناسبی که برای کاشت گل و گیاه مناسب است، تبدیل می شود.

ضوابط و اصول در طراحی استخر


 

ضوابط و اصول در طراحی استخر

تعین حداکثر ظرفیت استخرها بر حسب نوع شنا و نوع استخر

برای تعیین ابعاد و اندازه های استخر مهمترین عامل تعداد شناگران می باشد كه میانگین تراكم آنها با توجه به سرانه های ارائه شده به شرح ذیل قابل محاسبه می‌باشد....

تعین حداکثر ظرفیت استخرها بر حسب نوع شنا و نوع استخر

برای تعیین ابعاد و اندازه های استخر مهمترین عامل تعداد شناگران می باشد كه میانگین تراكم آنها با توجه به سرانه های ارائه شده به شرح ذیل قابل محاسبه می‌باشد.

باغ بام (روف گاردن)چیست؟

 

لحظه ای تصور کنيد در باغی هستيد که متعلق به خودتان است. شما زمان های کوتاهی اوقات فراغت دارید و

می خواهيد لحظاتی را در محيطی سبز با چشم اندازی زیبا بگذرانيد. یا تعطيلات آخر هفته است و شما می خواهيد

ناهار را در کنار خانواده تان در باغ صرف کنيد یا دقایقی را در زیر آفتاب به مطالعه بپردازید.

پرورش کاکتوس

پرورش کاکتوس

کاکتوسها گیاهان گوشتی از رده دولپه ایهای جداگلبرگ هستند که درزبان فارسی با نامهایی مثل گل مار، زبان مادرشوهر و ... معروف هستند.. این گیاهان بومی پهنه گرم و و سوزان آمریکای مرکزی و در قسمت هایی از جهان با آب و هوایی مشابه آمریکا هستند مانند جنگلهای آفریقای جنوبی، استرالیا، مکزیک، پاراگوئه که در بیشتر سال دارای آب وهوای خشک هستند.

در بیابانهای آمریکا به تنهایی بیش از 1000 گونه کاکتوس در اندازه و شکلهای متفاوت دیده می شوند. بعضی کوتاه در ماسه های بیایان پنهان و بعضی به شکل درختان غول پیکر با ارتفاع 15- 20 متر .

در جنگلهای برزیل گروهی از کاکتوسها روی تنه درختان زیست می کنند.

آنهایی که در بیابانهای خشک و سوزان رشد و نمو می کنند  نسبت به گیاهان دیگر شکلهای عجیب و شگفت انگیز یافته اند. به مرور با گذشت زمان تغییریافته و خود به خود با شرایط نا مساعد محیطی همراه با دگرگونی شکل و اندازه سازگار شده اند.

کاکتوس یک واژه یونانی به معنای گیاه خاردار یا سوزش دار است. همگی دارای شیره هستند و در نتیجه می توانند مقدار زیادی رطوبت را در خود نگاه دارند و گاه همین ویژگی تشنگانی را که در بیابانها و دشتهای خشک و سوزان به دام افتاده اند از مرگ نجات داده اند.

GIS

 

ابزار جديد و كارآمد براي مكان‌يابي پارك‌هاي شهري چيست؟
براي برنامه‌ريزي محيط زيست شهري با پيشرفت بشر در اعصار مختلف ابزارها و روش‌هاي مرسوم در محيط زندگي، كار و تفريح آنان دستخوش تحولات گوناگون قرار گرفته است. اين قانون فراگير از دنياي شهرسازي بشر نيز مستثني نشده و به تمام ابعاد و شاخه‌هاي اين علم سرايت كرده است.
چشم‌اندازهاي شهري _ غير از جنبه‌هاي زيست محيطي شاخص خود، يكي از عمده‌ترين منابع تفريح بشري به شمار مي‌آيند. در سال 1961، طراح معروف چشم‌انداز «يان مك هارگ» با ارايه نظريات خويش پيرامون طراحي با طبيعت تحولي اساسي را در برنامه‌ريزي تقاضاي تفرجگاهي در محيط زيست ايجاد كرد. در همان ايام براي نخستين بار در كانادا بر اساس نظريات وي استفاده از ابزاري متداول شد كه اساس ان لايه‌بندي عوارض تشكيل دهنده محيط و تحليل آن بر اساس قوانين تعريف شده بود. اين ابزار از آن جا كه با داده‌هاي زمين مرجع و جغرافيايي ارتباط مستقيم داشت و از آن جا كه نقشه‌هاي سيستمي در محيط‌هاي كامپيوتري جزو لاينفك آنها به شمار مي‌آمدند معروف به سيستم‌هاي اطلاعات جغرافيايي شدند.

آمار بازدید سایت

امروز 78

دیروز 106

این هفته 78

هفته گذشته 1429

کل بازدید ها 170879

تماس با ما

مدیر گروه: مهندس سعید اسکندری

golden.lotus@ymail.com
 
Tel: 021-22368513
 
Mobile: 09372033544-09122133544

 

Instagram facebook logo Aparat Academy Ravantelegram